Partnereink
Partnereink
MILTON FRIEDMAN EGYETEM
A Milton Friedman Egyetem a modern kor kihívásaira válaszoló piac- és versenyképes képzéseket nyújt hallgatóinak. A Milton szolgáltató, együttműködő és innovatív felsőoktatási intézmény.
Vidákovics Attila az innovatív szellemű felsőoktatási intézmény vendégoktatójaként a közgazdász hallgatókat avatja be a blokklánc és kripto világ rejtelmeibe.
INLOCK
Az Inlock újfajta, internet alapú pénzügyi szolgáltatásokat nyújt a saját feltételekkel történő, kriptoalapú, magasabb profitot hozó bankolás iránt érdeklődők számára.
Az Inlock megbízására a Dlabs fejlesztette az Inlock alkalmazás legkritikusabb részeit, az elszámolási és egyenleg nyilvántartó modulokat, melyek azóta is nagy biztonsággal működnek.
STELLARFISH
A Stellar egy nyílt forráskódú decentralizált pénzügyi rendszer.
A Dlabs Kft. a több mint 4 millió felhasználót tömörítő rendszerhez kifejlesztett egy, az ügyfelek számára költséghatékonyan igénybe vehető StellarFish elnevezésű online kriptokereskedési felületet. A tesztüzem alatt óriási volt az érdeklődés, a rendszer stabilan működött, jelenleg a projekt üzleti modelljének kialakítása folyamatban van.
Trend FM
A Trend Fm célja olyan rádiós tartalmak gyártása, amelyet egyaránt szívesen hallgat vállalkozó, bankár, egyetemista, menedzser és cégvezető. A Trend FM mértékadó gazdasági médiaként szükségét érezte, hogy hallgatóinak elismert szakértőtől származó kripto hírekkel, magyarázatokkal, érdekességekkel szolgáljon.
A Trend Fm-en heti rendszerességgel hallhatóak Vidákovics Attila műsorai, a Kriptopercek és a Kriptoverzum.
Trend FM
A Trend Fm célja olyan rádiós tartalmak gyártása, amelyet egyaránt szívesen hallgat vállalkozó, bankár, egyetemista, menedzser és cégvezető. A Trend FM mértékadó gazdasági médiaként szükségét érezte, hogy hallgatóinak elismert szakértőtől származó kripto hírekkel, magyarázatokkal, érdekességekkel szolgáljon.
A Trend Fm-en heti rendszerességgel hallhatóak Vidákovics Attila műsorai, a Kriptopercek és a Kriptoverzum.
Kiemelt projektjeink
Felhasználóbarát platform, ahol a kripto befektetéseket szakértők támogatják
Mosaic Chain
Kihívás:
A decentralizált kriptodeviza és kriptoeszköz befektetési platformok nagy részét cypherpunkok fejlesztették
hozzájuk hasonló ismeretekkel és igényekkel rendelkező társaik részére. Az átlagos befektetők számára ezen
platformok használata nehézkes, felhasználói élményt nem biztosít, szakmai segítséget nem nyújt.
A decentralizált kriptobefektetési platformok piacán szükség van egy olyan áttörésre, amely széles befektetői kör
számára élvezetesen teszi lehetővé a befektetést.
Megvalósítás:
A Mosaic platformot a felhasználók anonim módon, kriptotárcájuk segítségével képesek használni. A platform
összetett smart contract struktúrájával megvalósítja a blokkláncon futó, token alapú kriptoeszközkosár
mechanizmusát, ezzel biztosítva, hogy harmadik bizalmi fél nélkül, a legnagyobb biztonságban zajlanak a
műveletek.
A Mosaic platform felhasználóit ismert kripto kereskedők válogatott csapata fogja segíteni döntéseik
meghozatalában.
A Mosaic platform funkcionalitásának, felépítésének részletes tervezése 2022 I. félév végére fejeződött be.
Célunk az, hogy a fejlesztés során felmerülő új igényeket is folyamatosan beépítsük az alkalmazásba.
Terveink szerint a Mosaic platform alap funkcionalitással 2022 őszén elérhető lesz a felhasználók számára. Ezt
követően folyamatosan kerülnek ki az újabb fejlesztések, és a bővített funkcionalitás 2023-ban lesz elérhető.
Tapasztalat:
Már megkezdődött a Mosaic platform marketingje. Rendszeresek a kapcsolódó képzések és oktatások, valamint részt
veszünk számos kripto rendezvényen is a projekttel.
Az eddigi érdeklődés a várakozásoknak megfelelően nagy.
Honlap: https://mosaicalpha.com/
Komplex pénzügyi rendszerek fogadására tervezett blokklánc a legmodernebb substrate technológiával
Mosaic Chain
Koncepció
A Mosaic Chain blokklánc megalkotásával ideális tér jön létre a trustless pénzügyi megoldások számára, mivel a technológia és annak megvalósulása minden porcikájában a decentralizált pénzügyi applikációkat szolgálja ki. Ezen felül a mai legmagasabb fokú interoperabilitást biztosítja más blokkláncokkal a Polkadot ökoszisztémán belül és kívül. A Mosaic Chain-en futó alkalmazások frissíthetőek anélkül, hogy sérülne a decentralizáció.
Kihívás
A blokkláncot úgy terveztük meg, hogy bárki számára elérhető legyen az, hogy validátorként is részt vehessen a blokklánc működtetésében méghozzá komolyabb IT szakismeretek nélkül. Ennek érdekében megoldottuk az NFT alapú validátorok problémáját, illetve a Plug&Play validátor koncepciót is kidolgoztak. A Mosaic Chain már indulásánál 420+ validátorral fog működni. További jelentős kihívás az EVM projektek “CTRL c CTRL v” módszerrel történő fogadása, amire még nincs kiforrott elképzelés.
Megvalósítás
A Mosaic Chain fejlesztésének kihívásai a meglévő legkorszerűbb technológia alkalmazását igényelték. Az általunk választott Polkadot substrate keretrendszer technológiai szempontból pillanatnyilag a létező legjobb megoldás. Ugyanakkor ehhez is olyan palletet (programot) kellett fejlesztenünk ami képes kezelni az NFT validárokat és a delegálást. Az Aura konszenzus mechanizmus 250 körüli validátor számot tud kezelni, ehhez képest a Mosaic Chain 420+ validátorral rendelkezik már az indulásnál is. Kifejlesztettünk egy olyan eljárást, ami biztosítja hogy minden blokk készítésében 250 körüli validátor vesz részt és a részvétel és az ezért kapott blokkjutalom hetes időtávon arányosan legyen elosztva a mindenkori összes validátor között a PoS, illetve DPoS konszenzusokhoz hasonlóan.
Mosaic Chain és Mosaic Alpha
Tervek szerint az első komplex pénzügyi szolgáltatás a blokkláncon a Mosaic Alpha Platform lesz.
Roadmap
2023Q1 Előkészítés, tervezés
2023Q2 Fejlesztés indult
2023Q3 Bemutatkozás a sub0-n
2023Q4 Teszthálózat
2024Q2 Alkalmas az első projektek fogadására
Magyarország első blokklánc alapú digitális oktatási dokumentumkezelő rendszere
E-diploma
Kihívás:
Az oktatási intézmények és szervezetek számára egyaránt adminisztrációs terhet jelent az általuk kiállított végzettséget igazoló okiratok kiállítása. Nemcsak a diploma, más is.
A blokklánc technológia egyre szélesebb felhasználási területeken jelenik meg, melyekkel olyan addicionális előnyök járnak, amik korábban elképzelhetetlenek voltak. A nemzetközi és hazai felsőoktatási intézményrendszer folyamatosan bocsát ki hiteles okmányokat, melyek valódiságát rendszeresen vissza kell igazolniuk az adott intézmény végzőseit alkalmazó munkaadóknak. Ez a validációs folyamat jelentős adminisztrációs terhet ró a felsőoktatási intézményekre. Az e-diploma blokklánc alapú rendszer arra tett kísérletet, hogy a végzett hallgatók hitelesített és hamisíthatatlan dokumentumai egy kattintással a világ bármely pontján bárki számára elérhetőek legyenek.
Első ügyfél:
A Milton Friedman Egyetem technológia központú, haladó szellemiségű intézményként meglátta a lehetőséget a digitális online dokumentumkezelésben. A Dlabs Kft.-vel való együttműködés eredményeként elkészült egy olyan blokklánc rendszer, amely közép-, hosszú távon reális alternatívája lehet az offline hitelesítési procedúrának.
Megvalósulás:
A Dlabs Kft. közel 1 évnyi fejlesztést követően mutatta be a működő e-Diploma rendszert, melyet a www.e-diploma.org platformon publikált is. A Milton Friedman Egyetem az első akkreditált felsőoktatási intézmény, amely a tesztidőszak sikeres zárását követően elérhetővé is tette hallgatói számára az e-diploma kiállítását. A bevezetés évében, 2021-ben, több mint egy tucat hallgató igényelte a blokklánc alapon működő e-diplomát.
Tapasztalat:
A rendszer elindítása óta folyamatosan működik. A hallgatók ismerik a megoldást, értékelik azt, míg a piaci szereplők most találkoznak először az e-Diplomával. A rendszer előnyök konkretizálhatók, hiszen
- papírmentes, ezért költséghatékony és fenntartható
- folyamatosan rendelkezésre áll,
- fokozza a szervezet hatékonyságát, versenyképességét, elősegíti az azonnali információ továbbítást
- bármikor, bárhonnan azonnal elérhető
- a blokklánc technológia garantálja az e-Diploma hamisíthatatlanságát
Nemzetközi lehetőségek:
A megoldás nemcsak a hazai felsőoktatási intézményeknek, hanem más országok egyetemeinek, főiskoláinak, munkáltatóinak is kiváló megoldást jelent, épp ezért a Dlabs Kft. tervezi az e-diploma.org rendszer nemzetközi bevezetését is.
Honlap: www.e-diploma.org